Matrika

Obřady

 

SVATEBNÍ OBŘAD - MATRIKA

Vážení snoubenci, 

dovolujeme si Vám nabídnout uspořádání svatebního obřadu v obřadní síni na radnici v Borotíně, ale také v celém matričním obvodu, do kterého spadají osady Pikov, Chomoutova Lhota, Pejšova Lhota, Nový Kostelec, Hatov, Libenice, Předbojov, Sychrov, Kamenná Lhota a Boratkov.

Pokud se rozhodnete uskutečnit Váš svatební obřad ve výše uvedených místech, obraťte se na matrikářky městyse paní Janu Čermákovou a Petru Tejnorovou, které Vám poskytnou podrobné informace. 

Telefon: 381 285 815, podatelna@borotin.cz

Před návštěvou matriky se seznamte s dotazníky.Najdete v nich všechny povinné informace, které budete s matrikářkou řešit. Formuláře si, prosím, stáhněte a vyplňte. Můžete je zaslat na výše uvedený e-mail, nebo přinést vyplněné na schůzku s paní matrikářkou. 

     

Doba určená úřadem k uzavírání manželství : 

pátek   10:00 –14:00
sobota 10:00 –14:00

V případě, že se rozhodnete uzavřít sňatek mimo stanovený den nebo hodinu pro sňatky v obřadní místnosti úřadu, a jeden ze snoubenců trvalý pobyt v Borotíně nebo jeho částech, jste osvobozeni od správního poplatku. Ostatní snoubenci hradí 2000 Kč.

Na zřícenině hradu Borotín je stanoven poplatek pro snoubence bez trvalého pobytu v Borotíně nebo jeho částech ve výši 3000 Kč. 

 

Pověření oddávající : Ing. Karel Tůma (starosta), Mgr. Lenka Pípalová (místostarostka), Jiří Pejša (radní)