Cyklotrasy a běžkařské trasy

Cyklostezky a lyžařské trasy

Cyklostezky

Cyklostezky na území Borotínska jsou součástí cyklostezek mikroregionu „Čertovo břemeno“ https://certovo-bremeno.cz/, FB FB Čertovo břemeno

Tento místní systém cyklotras navazuje na mezinárodní dálkovou cyklotrasu č. 11 GREENWAYS PRAHA – VÍDEŇ. 

V současné době tvoří stezky hustou síť, propojují všechny obce mikroregionu a každému umožňují vybrat si vlastní okruh. Některé trasy jsou vhodné pro rodiny s dětmi, jiné jsou náročnější s vyšším terénním převýšením určené pro horská kola a další jsou v zimním období upravovány pro běh na lyžích.

Na turisticky významných místech mikroregionu jsou instalovány informační panely. Informační brožura o cyklotrasách mikroregionu, obsahující mapu tras, možnosti ubytování a stravování a seznam turistických zajímavostí pro návštěvníky, je k dispozici na každém obecním úřadě mikroregionu a v informačním centru města Sedlec-Prčice. Mapa cyklotras a turistické informace o jednotlivých obcích mikroregionu jsou ke stažení na www.ceskymeran.cz/gw_cb.htm.

 

GREENWAYS ČERTOVO BŘEMENO

Cykloturistické trasy GREENWAYS ČERTOVO BŘEMENO jsou vedeny územím Společenství obcí Čertovo břemeno. K příjezdu na trasy Čertova břemena můžete využít dálkovou cyklotrasu č. 11 GREENWAYS PRAHA-VÍDEŇ, která vede severo-jižně přes území mikroregionu. Automobilem se do našeho mikroregionu dostanete po trase Praha - Benešov - Tábor. Cyklotrasy procházejí všemi obcemi mikroregionu, kde můžete parkovat a s projížďkou začít. Vlakové spojení Vám zajistí trať č. 220 Praha (hlavní nádraží) - Tábor - České Budějovice, se zastávkami Heřmaničky, Ješetice, Mezno a Střezimíř. Přejeme Vám příjemnou jízdu a hodně hezkých zážitků.

 

GREENWAYS PRAHA - VÍDEŇ

Z iniciativy občanského sdružení GREENWAYS-Zelené stezky vznikla v roce 1995 trasa pěších turistů Praha - Vídeň a v roce 1997 byla mezi těmito evropskými města vyznačena i dálková cyklotrasa GREENWAYS PRAHA - VÍDEŇ. Na území České republiky měří tato cyklotrasa cca 350 km a na straně rakouské cca 90 km. Realizace cyklotrasy proběhla ve spolupráci s Klubem českých turistů, Centrem dopravního výzkumu, sdruženími obcí v příslušných úsecích a se zástupci samospráv. Cyklotrasa ve většině případů netvoří samostatnou komunikaci, je však vedena tak, aby se vyhnula silnicím se silným provozem, a přitom nevynechala nejdůležitější turistické zajímavosti.

 

Lyžařské stezky

V mikroregionu Čertovo břemeno jsou od zimy 2004/2005 vyznačeny a pravidelně udržovány běžecké stopy. Lyžařské trasy v délce pětašedesát kilometrů mezi Borotínem, Jistebnicí, Nadějkovem a Sedlcem-Prčicí jsou značeny oranžovými směrovými tabulkami.

Na území mikroregionu existuje šest výchozích míst s možností parkování (Borotín, Cunkov, Jistebnice a Veletín) či dostupností vlakovými spoji (Balkova Lhota a Střezimíř).

Ve všech regionálních informačních centrech, na radnicích či ve vybraných ubytovacích zařízeních můžete získat informační materiál s mapou lyžařských tras a základními informacemi o možnostech stravování a ubytování na území mikroregionu.

Navštivte také stránky Monínce s interaktivní mapou s možností měření vzdáleností a délky Vaší případné trasy.

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
cyklomapa.pdf 4796.4 Kb
cyklotext.pdf 600 Kb
lyzo-moznosti-stravovani.pdf 7468.9 Kb
lyzomapa.pdf 7154.9 Kb